Általános iskolásoknak Címlap Középiskolásoknak

Így ég el az űrszemét

Helyi idő szerint háromnegyed kilenckor látványos égi jelenséget figyelhettek fel Thaiföld fővárosának lakói.

Az űrhajózás létrejöttével a Világegyetem szennyezése is megkezdődött. Űrszemétnek nevezik mindazokat a Világegyetemben keringő, lebegő mesterséges eredetű tárgyakat, amelyeknek már semmiféle hasznuk nincs.

A Föld körül keringő űrszemét (különösen az apró, a radar által sem jelzett 5-10 cm-es darabok) főképp a 800–1200 km közötti magasságban veszélyesek az űreszközökre.
Szerencsére az 500 km-nél alacsonyabb rétegekben nincs ütközési veszély, ott a sűrű légkörnek köszönhetően gyors a Világegyetem öntisztulása.

Azt feltételezik, hogy a Flock 1B-11 40459U számú űrszemét égett el most el Bangkok fölött.

[creativ_media type=”youtube” url=”https://www.youtube.com/watch?v=KOCsN4Jb2zI”]
Környezettudatos vagy? Ha 1000 Ft-tal támogatod a Földrajz Magazint, akkor egy újrahasznosított Tetra Pak dobozból készült menő pénztárcát kapsz ajándékba. A részleteket itt találod. A Földrajz Magazinon már 1600 bejegyzés, cikk olvasható. 2020-ban még több érdekes és színvonalas cikket szeretnénk megjelentetni. Ehhez anyagi támogatásra van szükségünk. Kérjük, támogassa a magazin kiadóját, a Földrajzverseny Alapítványt! Köszönjük.

Környezettudatos vagy?

Ha 1000 Ft-tal támogatod a Földrajz Magazint, akkor egy újrahasznosított Tetra Pak dobozból készült menő pénztárcát kapsz ajándékba. támogatás A részleteket itt találod.

RSS Időjárás

  • Fokozatosan megszűnik a kettős fronthatás
    Már naposabb pénteknek nézünk elébe. A tegnapi borús, esős napért cserébe ma a kisalföldiek örülhetnek, oda jut a legkevesebb felhő és zápor. Sopron környékén egy kis szelet el kell viselni, ahogy a Zemplén környékén is lehetnek erős lökések. Az ország nagyobb részén sok gomolyfelhőre, és délutáni záporokra kell készülni, 20 fok körüli hőmérséklettel.