Címlap Színes mozaikok a nagyvilágból

Kamcsatka vulkánjai a NASA felvételein

Ez a terület tektonikailag aktív, ugyanis a félsziget déli felének keleti partja szubdukciós övezet.

A NASA 2013. november 16-án készült felvételén több vulkán is jól megfigyelhető.

Látványos a legismertebb Kljucsevszkaja Szopka kitörése, előtte a Bezymianny is aktívnak látszik. A képen felismerhető a Tolbachik, a Zimina, az Uskovszkij, az Udina vulkán is. A képek ISS digitális kamerával készültek.

Ez a terület tektonikailag aktív, ugyanis a félsziget déli felének keleti partja szubdukciós övezet. Ez azt jelenti, hogy a félsziget keleti partjainál húzódó 7-8 km mély árok vonalában a Csendes-óceáni kőzetlemez lassan a mélybe csúszik, ott beolvad a forró köpenybe, majd az ízzó kőzetolvadék láva formájában a felszínre jut és vulkánok keletkeznek.

 

Környezettudatos vagy? Ha 1000 Ft-tal támogatod a Földrajz Magazint, akkor egy újrahasznosított Tetra Pak dobozból készült menő pénztárcát kapsz ajándékba. A részleteket itt találod. A Földrajz Magazinon már 1600 bejegyzés, cikk olvasható. 2020-ban még több érdekes és színvonalas cikket szeretnénk megjelentetni. Ehhez anyagi támogatásra van szükségünk. Kérjük, támogassa a magazin kiadóját, a Földrajzverseny Alapítványt! Köszönjük.

Környezettudatos vagy?

Ha 1000 Ft-tal támogatod a Földrajz Magazint, akkor egy újrahasznosított Tetra Pak dobozból készült menő pénztárcát kapsz ajándékba. támogatás A részleteket itt találod.

RSS Időjárás

  • Fokozatosan megszűnik a kettős fronthatás
    Már naposabb pénteknek nézünk elébe. A tegnapi borús, esős napért cserébe ma a kisalföldiek örülhetnek, oda jut a legkevesebb felhő és zápor. Sopron környékén egy kis szelet el kell viselni, ahogy a Zemplén környékén is lehetnek erős lökések. Az ország nagyobb részén sok gomolyfelhőre, és délutáni záporokra kell készülni, 20 fok körüli hőmérséklettel.