Amerika Színes mozaikok a nagyvilágból

A Horn-fok és környéke

Ezt a panoráma képet a Nemzetközi Űrállomás (ISS) rögzítette, amely a Tierra del Fuego-t és a Horn-fokot, Dél-Amerika legdélebbi csücskét ábrázolja.

A kép alján az Atlanti-óceán,  a kép felső részén a Csendes-óceán látható. Ritkán látni Horn-fokot ilyen tiszta időben. Röviddel azután, hogy ez a kép készült, a felhőtömegek takarták el az egész Csendes-óceánt. A Horn-fok és környéke Földünk legviharosabb, egyik legzordabb része. A kép jobb alsó részén a Magellán-átjáró látható.

A fehér jégmező legmagasabb részein található Mount Darwin, és a chilei Agostini Nemzeti Park is itt van. A part a fjordok miatt tagolt. Az egykori jégárak (gleccserek) U alakú völgyeibe benyomult a tenger, így fjordok keletkeznek.

Környezettudatos vagy? Ha 1000 Ft-tal támogatod a Földrajz Magazint, akkor egy újrahasznosított Tetra Pak dobozból készült menő pénztárcát kapsz ajándékba. A részleteket itt találod. A Földrajz Magazinon már 1600 bejegyzés, cikk olvasható. 2020-ban még több érdekes és színvonalas cikket szeretnénk megjelentetni. Ehhez anyagi támogatásra van szükségünk. Kérjük, támogassa a magazin kiadóját, a Földrajzverseny Alapítványt! Köszönjük.

Környezettudatos vagy?

Ha 1000 Ft-tal támogatod a Földrajz Magazint, akkor egy újrahasznosított Tetra Pak dobozból készült menő pénztárcát kapsz ajándékba. támogatás A részleteket itt találod.

RSS Időjárás

  • Fokozatosan megszűnik a kettős fronthatás 2019/05/31
    Már naposabb pénteknek nézünk elébe. A tegnapi borús, esős napért cserébe ma a kisalföldiek örülhetnek, oda jut a legkevesebb felhő és zápor. Sopron környékén egy kis szelet el kell viselni, ahogy a Zemplén környékén is lehetnek erős lökések. Az ország nagyobb részén sok gomolyfelhőre, és délutáni záporokra kell készülni, 20 fok körüli hőmérséklettel.