A munkálatok megkezdéséhez szükség van még több környezetvédelmi és a veszélyeztetett állatfajok védelmével foglalkozó hivatal, valamint Alaszka állam engedélyére. A washingtoni kormányzati döntés tiltakozást váltott ki környezetvédő csoportoktól, amelyek rámutattak, hogy az engedély kiadása nyomán újabb olajkatasztrófa léphet fel Alaszka partjainál.
A Shell eddig 6 milliárd dollárt fordított az Északi-sarkvidék feltárására. Becslések szerint a Földnek ebben a régiójában található a világ feltáratlan kőolaj- és földgáz-készleteinek egyötöde.
A társaság júniustól kezdődően hat kutat tervez fúrni, mintegy 40 méteres vízmélységben. A Shell 2012 óta, amikor több balesetet szenvedett el a Jeges-tengeren, nem folytatott kitermelést a sarkkörön túl.
A Shell feltételes engedélyt kapott Washingtontól a jeges-tengeri olajfúrásra
Az amerikai belügyminisztérium feltételesen engedélyezte a Royal Dutch Shell olajvállalatnak, hogy újraindítsa az olajfúrást az északi sarkkörön túl, a Csukcs-tengeren (a Jeges-tenger egyik peremtengerén.
Környezettudatos vagy?
Ha 1000 Ft-tal támogatod a Földrajz Magazint, akkor egy újrahasznosított Tetra Pak dobozból készült menő pénztárcát kapsz ajándékba.
A részleteket itt találod.
A Földrajz Magazinon már 1600 bejegyzés, cikk olvasható. 2020-ban még több érdekes és színvonalas cikket szeretnénk megjelentetni. Ehhez anyagi támogatásra van szükségünk. Kérjük, támogassa a magazin kiadóját, a Földrajzverseny Alapítványt! Köszönjük.
Hozzászólok