A lépést megelőzően az ország különböző pontjain, így például a Ninghszia-Huj autonóm területen már kísérletképpen felszámoltak olyan településeket, amelyek esetében nem látták reményt keltő megoldásnak a hátrányos körülmények közvetlen fejlesztéssel történő megszüntetését.
Az idei áttelepítésekben érintettek egy része elszórt tanyákról, hegyvidéki kis falvakból kerül olyan kisvárosokba, vagy a kínai viszonylatban a városoknál alacsonyabb közigazgatási egységként kezelt megyékbe, amelyek infrastrukturálisan és szolgáltatások tekintetében is viszonylag fejlettnek számítanak. Itt a gyermekek könnyebben juthatnak iskolába, szervezettebb az egészségügyi ellátás és több a munkalehetőség is.
Mások gazdasági fejlesztési övezetek, ipari parkok közelében kapnak majd új lakhelyet. Közülük minden családból legalább egy személy ingyenes szakképzésben részesülhet. A régióktól függően lesznek olyanok is, akiknek körülményei mindössze abban változnak, hogy út vagy vízforrás közelébe kerülnek.
Kínában még mindig mintegy 70 millió ember él a szegénységi küszöb alatt,
ami a kelet-ázsiai országban évi 2300 jüan (98 ezer forint) a 2010-es árak alapján. A szegénység 2020-ig történő felszámolása az idén kezdett ötéves terv egyik fő célkitűzése. A fejlesztések mellett évente átlagban 2 millió, vagyis összesen 10 millió ember helyzetén úgy kívánnak változtatni, hogy az az otthonuk kényszerű elhagyásával jár.
Hozzászólok