Magyarország Színes mozaikok a nagyvilágból

Ezt a látványos jelenséget a főnös kiszakadás okozta

A különleges felhőről a képet Bartis Barna készítette
Egy viszonylag ritkán látható felhősávról készült a kép.

Több tíz kilométer hosszú, egyenes szélű felhőtakaró látványában gyönyörködhettünk 2019. december 30-án délután.

A meteorológusok szerint akkor alakul ki ilyen felhőzet, amikor időjárási frontok váltakoznak, és a nagyon eltérő tulajdonságú levegőrétegek határán alakul ki ilyen egyenes határvonal. De szél is okoz ilyen „szakadást” a felhőlepelben. Ezt nevezik főnös kiszakadásnak. Az OMSZ szerint ezt a különleges jelenséget ez okozta.

Környezettudatos vagy? Ha 1000 Ft-tal támogatod a Földrajz Magazint, akkor egy újrahasznosított Tetra Pak dobozból készült menő pénztárcát kapsz ajándékba. A részleteket itt találod. A Földrajz Magazinon már 1600 bejegyzés, cikk olvasható. 2020-ban még több érdekes és színvonalas cikket szeretnénk megjelentetni. Ehhez anyagi támogatásra van szükségünk. Kérjük, támogassa a magazin kiadóját, a Földrajzverseny Alapítványt! Köszönjük.

Környezettudatos vagy?

Ha 1000 Ft-tal támogatod a Földrajz Magazint, akkor egy újrahasznosított Tetra Pak dobozból készült menő pénztárcát kapsz ajándékba. támogatás A részleteket itt találod.

RSS Időjárás

  • Fokozatosan megszűnik a kettős fronthatás
    Már naposabb pénteknek nézünk elébe. A tegnapi borús, esős napért cserébe ma a kisalföldiek örülhetnek, oda jut a legkevesebb felhő és zápor. Sopron környékén egy kis szelet el kell viselni, ahogy a Zemplén környékén is lehetnek erős lökések. Az ország nagyobb részén sok gomolyfelhőre, és délutáni záporokra kell készülni, 20 fok körüli hőmérséklettel.