Ázsia és Ausztrália Országról országra

A világ legmagasabb felhőkarcolójának építése kezdődött meg Kínában

Megkezdődött a világ legmagasabb felhőkarcolójának építése a közép-kínai Csangsa városában, a rekordprojekt rekord idő alatt, jövő áprilisra elkészülhet.

Megkezdődött a világ legmagasabb felhőkarcolójának építése a közép-kínai Csangsa városában, a rekordprojekt rekord idő alatt, jövő áprilisra elkészülhet.

Az Égi Város (Tiankong Chengshi) nevű épület 208 emelet magasra nyúlik majd, és egy városnyi, mintegy 170 ezer ember befogadására lesz képes – adta hírül a sohu.com kínai hírportál. A világrekorder felhőkarcolóban egy város minden szükséges “kelléke”, így egyebek között szálloda, iskola, kórház, irodák, vendéglátó egységek és boltok is helyet kapnak.

A dubaji Burdzs Kalifánál (Burj Khalifa), a világ jelenleg legmagasabb épületénél 10 méterrel magasabb, 838 méteres felhőkarcoló a közép-kínai Honan tartományban épül, az építkezésről szóló dokumentumokat tavaly június elején írta alá Csangsa városa és a helyi kivitelező, a Broad Group.

A csangsai felhőkarcoló magasságán túl építkezési idejével is rekordot dönthet. Az egyedi, előregyártott elemeket is használó építési technikáinak köszönhetően naponta több emelet kerülhet a helyére, vagyis az Égi Város már 2014 áprilisára felépülhet, megnyitása a sajtóértesülések szerint májusban vagy júniusban valószínű. Összehasonlításként: a Burdzs Kalifa hat évig, míg a világ második legmagasabbja, az 509 méteres tajvani Tajpej 101 négy évig készült.

A Broad Group a villámgyors építkezéseivel vált híressé Kínában és a világon. A vállalat 2010-ben hat nap alatt felépített egy 15 emeletes szállodát, 2011-ben pedig tizenöt nap alatt egy 30 emeleteset. A kivitelező a költségeket is meglepően alacsonyra tette, mondván a felhőkarcolóhoz mintegy 850 millió dollár is elég lesz, míg a Burdzs Kalifa 1,5 ezer milliárd dollárba, a Taipei 101 1,8 ezer milliárd dollárba került.

A Forbes magazin 2012-es rangsora szerint a világ 10 legmagasabb épületéből öt Kínában található, számuk ugyanakkor a következő években még tovább nőhet. Jövő év végére elkészül a 632 méteres Sanghaj Torony, 2016-ban pedig várhatóan átadják a 660 méter magas Ping’an Nemzetközi Pénzügyi Központot is a dél-kínai Sencsen városában.

(MTI)

Címkék
Környezettudatos vagy? Ha 1000 Ft-tal támogatod a Földrajz Magazint, akkor egy újrahasznosított Tetra Pak dobozból készült menő pénztárcát kapsz ajándékba. A részleteket itt találod. A Földrajz Magazinon már 1600 bejegyzés, cikk olvasható. 2020-ban még több érdekes és színvonalas cikket szeretnénk megjelentetni. Ehhez anyagi támogatásra van szükségünk. Kérjük, támogassa a magazin kiadóját, a Földrajzverseny Alapítványt! Köszönjük.

Környezettudatos vagy?

Ha 1000 Ft-tal támogatod a Földrajz Magazint, akkor egy újrahasznosított Tetra Pak dobozból készült menő pénztárcát kapsz ajándékba. támogatás A részleteket itt találod.

RSS Időjárás

  • Fokozatosan megszűnik a kettős fronthatás
    Már naposabb pénteknek nézünk elébe. A tegnapi borús, esős napért cserébe ma a kisalföldiek örülhetnek, oda jut a legkevesebb felhő és zápor. Sopron környékén egy kis szelet el kell viselni, ahogy a Zemplén környékén is lehetnek erős lökések. Az ország nagyobb részén sok gomolyfelhőre, és délutáni záporokra kell készülni, 20 fok körüli hőmérséklettel.