Magyarország

Így alakul ki az ónos eső és a fagyott eső

Az alábbi képen a kedd esti hőmérsékleti rétegződést láthatjuk hozzávetőlegesen a Pécs-Budapest vonal mentén. A magasban dél felől egy pozitív hőmérsékletű zóna ékelődik be. Ebben a rétegben megolvadnak a föntről hulló hópelyhek, majd a felszínen újra megfagynak a vízcseppek. Ez az ónos eső.

10746757_9a34d0aeef15457ef7650e1d51e77bd4_wm

Abban az esetben, ha a fagypont feletti hőmérséklet csak egy vékonyabb rétegben van jelen, a hópelyhek csak részlegesen olvadnak meg és az alsó fagyos levegőben még a felszín elérése előtt teljesen újrafagyhatnak. Ekkor beszélünk fagyott esőről.

(Forrás: omsz.hu)

Környezettudatos vagy? Ha 1000 Ft-tal támogatod a Földrajz Magazint, akkor egy újrahasznosított Tetra Pak dobozból készült menő pénztárcát kapsz ajándékba. A részleteket itt találod. A Földrajz Magazinon már 1600 bejegyzés, cikk olvasható. 2020-ban még több érdekes és színvonalas cikket szeretnénk megjelentetni. Ehhez anyagi támogatásra van szükségünk. Kérjük, támogassa a magazin kiadóját, a Földrajzverseny Alapítványt! Köszönjük.

Környezettudatos vagy?

Ha 1000 Ft-tal támogatod a Földrajz Magazint, akkor egy újrahasznosított Tetra Pak dobozból készült menő pénztárcát kapsz ajándékba. támogatás A részleteket itt találod.

RSS Időjárás

  • Fokozatosan megszűnik a kettős fronthatás 2019/05/31
    Már naposabb pénteknek nézünk elébe. A tegnapi borús, esős napért cserébe ma a kisalföldiek örülhetnek, oda jut a legkevesebb felhő és zápor. Sopron környékén egy kis szelet el kell viselni, ahogy a Zemplén környékén is lehetnek erős lökések. Az ország nagyobb részén sok gomolyfelhőre, és délutáni záporokra kell készülni, 20 fok körüli hőmérséklettel.