Kam Jandu, a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőteret üzemeltető társaság kereskedelmi vezetője szerdán egy partnereknek tartott, sajtónyilvános munkacsoport megbeszélésen beszélt erről. Elmondta, 2016-ban több új járatot indítottak Budapestre a légitársaságok, és több, már jelen lévő társaság bővítette járatszámát.
Az augusztusi adatok azt mutatják, hogy Budapesten 10,1 százalékkal nőtt az utasforgalom az előző évi szinthez képest, a környező repülőtereken viszont ennél kisebb mértékű volt a bővülés: Varsóban 10, Prágában 6,5, Bécsben 0,8 százalék volt a ráta úgy, hogy ezeken a repülőtereken van nemzeti légitársaság.
A legnépszerűbb célállomások listája nem változott jelentősen, továbbra is London, Párizs és Brüsszel vezeti a listát. A legnagyobb mértékben, 73 százalékkal Koppenhágába bővült a forgalom, de Isztambulba, Brüsszelbe, és Moszkvába a tavalyinál 5-7 százalékkal kevesebben repültek.
Kam Jandu beszélt a BUD 2020 fejlesztési projektről is, amelynek keretében 160 millió eurót fektetnek a repülőtér fejlesztésébe: megépül a 2B terminálon az új, 10 ezer négyzetméteres, 3 emeletes móló 27 beszállító kapuval, és 2021-re elkészülhet a 2C terminál is. Már letették az alapkövét a repülőtéri szállodának, 2017-ben a logisztikai központ építése is elkezdődik.
Hozzászólok