A turizmus 2010 óta évente dinamikusan nő, 2015-ben globálisan 4 százalékos emelkedést, össz-európai szinten több mint 600 millió vendégérkezést, azaz 5 százalékos, Kelet-Európában pedig 7 százalékos bővülést jelentett és a statisztikák 2016-ra is kedvező képet mutatnak. A pozitív trendek alól Magyarország sem kivétel és az ország, főbb desztinációi, különösen Budapest élvezik a konjunktúra pozitív hatásait, ami nem csak a turistákat, hanem a befektetőket, szállodaüzemeltetőket is vonzza.
Az ENSZ Turisztikai Világszervezete (UNWTO) középtávon globálisan 4,7 százalékos, Európában 4-4,5 százalékos, míg Közép-Kelet Európában 5 százalék feletti növekedést prognosztizál.
Az elemzés szerint a térségben csaknem 37 millió vendégéjszakát realizáló Bécs-Prága-Budapest mellett a szakemberek szerint Lengyelország és Románia potenciális fejlesztési piacok lehetnek.
A szektorban érintettek a magyar főváros lehetőségeit és jövőjét tekintve egyöntetűen izgalmas fejlesztési piacnak, jó befektetési lehetőségnek tartják.
Jelenleg is komoly fejlesztések zajlanak Budapesten, közel 15 projekt, beleértve épülő szállodákat – Párizsi Udvar, Matild Palota, Hotel Clark, Belgrád Rakpart, Meininger – és projekteket (Balettintézet, Vörösmarty tér, Bazilika és környékén több épület) hozzávetőleg akár 2 ezer szobás bővülést is hozva. A kereslet és az árak fenntartható emelkedése alapján a lista várhatóan újabb jelentős elemekkel bővülhet.
A trendek azt mutatják, hogy a szállodaipar folyamatos innováción megy keresztül, a termékek folyamatosan bővülnek, cégek konszolidálódnak és egyesülnek – mellettük meg-megjelennek újak és persze a helyi piacokon szépen megélnek mellettük a független, vagy helyi cégek által működtetett hotelek.
Hozzászólok