Eresztőhálóba akadt madár teteme.
Globális problémák, fenntartható fejlődés

Oroszország betiltotta az eresztőhálót

Becslések szerint 140 ezer madár és emlős pusztult el évente a Csendes-óceán északkeleti részén az eresztőhálók használata miatt.

A Csendes-óceán északkeleti részén a lazacokra halászó japán és az orosz hajók akár 32 kilométer hosszú eresztőhálót is használtak.

A világtengerekben itt pusztul el a legtöbb madár az eresztőhálók használata miatt. A BirdLife madárvédő szervezet számításai szerint évente 140 ezer madár és nagyon sok emlős pusztul el a hálókba gabalyodva. A szervezet komoly előrelépésnek tartja, hogy a Oroszországban a helyi halászok bevonásával dolgoznak azon, hogyan csökkenthető a madár- és emlőspusztulás.

(National Geographic nyomán)

Környezettudatos vagy? Ha 1000 Ft-tal támogatod a Földrajz Magazint, akkor egy újrahasznosított Tetra Pak dobozból készült menő pénztárcát kapsz ajándékba. A részleteket itt találod. A Földrajz Magazinon már 1600 bejegyzés, cikk olvasható. 2020-ban még több érdekes és színvonalas cikket szeretnénk megjelentetni. Ehhez anyagi támogatásra van szükségünk. Kérjük, támogassa a magazin kiadóját, a Földrajzverseny Alapítványt! Köszönjük.

Környezettudatos vagy?

Ha 1000 Ft-tal támogatod a Földrajz Magazint, akkor egy újrahasznosított Tetra Pak dobozból készült menő pénztárcát kapsz ajándékba. támogatás A részleteket itt találod.

RSS Időjárás

  • Fokozatosan megszűnik a kettős fronthatás
    Már naposabb pénteknek nézünk elébe. A tegnapi borús, esős napért cserébe ma a kisalföldiek örülhetnek, oda jut a legkevesebb felhő és zápor. Sopron környékén egy kis szelet el kell viselni, ahogy a Zemplén környékén is lehetnek erős lökések. Az ország nagyobb részén sok gomolyfelhőre, és délutáni záporokra kell készülni, 20 fok körüli hőmérséklettel.