Vizsgálati módszer
A vizsgálatban 17–88 éves férfiak és nők vettek részt, a felmérés kiterjedt az élettel való elégedettség, az érzelmi, a pszichológiai, a szociális és spirituális jóllét és a mentális egészség szintjének a megállapítására is. A vizsgálati adatok lehetőséget adtak a férfiak és nők, a különböző életkori csoportok, a különböző családi állapotú, az anyagi jólét különböző fokán élő, a különböző iskolai végzettséggel és foglakozással bíró személyek boldogságága, élettel való megelégedettsége, globális jólléte és mentális egészsége szintjének összehasonlítására. (http://boldogsagprogram.hu/kiderult-mi-jellemzi-a-legboldogabb-magyarokat)
Összegzés:
- a legboldogabb megyeszékhely Szombathely;
- a nők minden régióban és minden korcsoportban boldogabbak;
- akik gazdagnak vagy jómódúnak vallják magukat, azok szignifikánsan boldogabbak;
- boldogabbak a több gyermeket nevelők, az iskolázottabbak és a házasságban vagy kapcsolatban élők;
- 36–50 éves férfiak és nők boldogságszintje a legmagasabb;
- Budapest boldogságszintje átlag alatti;
- a régiók közül Észak-Magyarországon a legkevésbé boldogok az emberek, és a Nyugat-Dunántúlon lakók vallják magukat a legboldogabbnak;
- a nagyvárosok boldogságrangsorában Győr áll az élen.
Március 20. – a boldogság nemzetközi napja
Világszerte március 20-án ünnepeljük a boldogság napját. Az ENSZ Közgyűlése 2012 júniusában nyilvánította a boldogság nemzetközi napjává március 20-át. A Közgyűlés hangsúlyozta, hogy a boldogság keresése az emberi lét egyik alapvető célja. A dokumentum egyben felszólította az ENSZ tagországait, hogy megfelelő módon ünnepeljék március 20-án a boldogság napját, mindenekelőtt az oktatásban.
Hozzászólok