Egyéb Színes mozaikok a nagyvilágból

Emlékeznek erre?

A Mars "arcáról" készített felvételek (forrás: NASA)
Ez a fény-árnyék különös játéka volt vagy egy ősi civilizáció maradványa?

1976-ban a NASA Viking-1 űrszondája egy különös fényképet készített a Mars felszínéről. A kép sok ember fantáziáját megmozgatta, egyesek egy arcot véltek felfedezni, amint az kiemelkedik a felszínből. Voltak, akik úgy gondolták, hogy idegen civilizáció alkotta.

A NASA kutatói ellenben úgy vélték, hogy a jelenség nem több egy egyszerű kőhalomnál, amely csak a fények és árnyékok különös összjátéka miatt hasonlít egy emberi arcra.

1996-ban indult közel egy évtizedes útjára a Mars Global Surveyor űrszonda, amelynek egyik feladata volt, hogy pontot tegyen a kérdés végére. 1998-ban újra lefényképezték a „marsi arcot” és annak környezetét, ezúttal már sokkal fejlettebb technológiával. A nagy felbontású felvételek a NASA szakembereinek véleményét igazolták.

Címkék
Környezettudatos vagy? Ha 1000 Ft-tal támogatod a Földrajz Magazint, akkor egy újrahasznosított Tetra Pak dobozból készült menő pénztárcát kapsz ajándékba. A részleteket itt találod. A Földrajz Magazinon már 1600 bejegyzés, cikk olvasható. 2020-ban még több érdekes és színvonalas cikket szeretnénk megjelentetni. Ehhez anyagi támogatásra van szükségünk. Kérjük, támogassa a magazin kiadóját, a Földrajzverseny Alapítványt! Köszönjük.

Környezettudatos vagy?

Ha 1000 Ft-tal támogatod a Földrajz Magazint, akkor egy újrahasznosított Tetra Pak dobozból készült menő pénztárcát kapsz ajándékba. támogatás A részleteket itt találod.

RSS Időjárás

  • Fokozatosan megszűnik a kettős fronthatás
    Már naposabb pénteknek nézünk elébe. A tegnapi borús, esős napért cserébe ma a kisalföldiek örülhetnek, oda jut a legkevesebb felhő és zápor. Sopron környékén egy kis szelet el kell viselni, ahogy a Zemplén környékén is lehetnek erős lökések. Az ország nagyobb részén sok gomolyfelhőre, és délutáni záporokra kell készülni, 20 fok körüli hőmérséklettel.