Ázsia és Ausztrália Éghajlatváltozás Globális problémák, fenntartható fejlődés

Vastag füstréteg fedi Ausztrália délkeleti részét

Mintegy 480 millió madár, hüllő és emlős pusztulhatott el a szeptemberben kezdődött ausztrál bozót- és erdőtüzekben, csak Új-Dél-Wales államban, a Sydney-i Egyetem ökológusa szerint.

A tüzek füstje a műholdfelvételeken is jól látszik, és sok helyen nappal is sötétségbe borítja a tájat. Szeptember óta majdnem ezerötszáz ház égett le Ausztráliában, és nagyjából ötmillió hektárnyi földet perzseltek fel az egyelőre megállíthatatlannak tűnő lángok.

A műholdkép ugyanarról az országrészről 2019. július 24-én készült (forrás: NASA)
A műholdkép ugyanarról az országrészről 2020. január 1-jén készült (forrás: NASA)
Környezettudatos vagy? Ha 1000 Ft-tal támogatod a Földrajz Magazint, akkor egy újrahasznosított Tetra Pak dobozból készült menő pénztárcát kapsz ajándékba. A részleteket itt találod. A Földrajz Magazinon már 1600 bejegyzés, cikk olvasható. 2020-ban még több érdekes és színvonalas cikket szeretnénk megjelentetni. Ehhez anyagi támogatásra van szükségünk. Kérjük, támogassa a magazin kiadóját, a Földrajzverseny Alapítványt! Köszönjük.

Környezettudatos vagy?

Ha 1000 Ft-tal támogatod a Földrajz Magazint, akkor egy újrahasznosított Tetra Pak dobozból készült menő pénztárcát kapsz ajándékba. támogatás A részleteket itt találod.

RSS Időjárás

  • Fokozatosan megszűnik a kettős fronthatás
    Már naposabb pénteknek nézünk elébe. A tegnapi borús, esős napért cserébe ma a kisalföldiek örülhetnek, oda jut a legkevesebb felhő és zápor. Sopron környékén egy kis szelet el kell viselni, ahogy a Zemplén környékén is lehetnek erős lökések. Az ország nagyobb részén sok gomolyfelhőre, és délutáni záporokra kell készülni, 20 fok körüli hőmérséklettel.